Özgür Özel: Seçimi kazanıyoruz, Ankara’da rekor kıracağız

CHP Genel Başkanı Özgür Özel “Bu sefer bu seçimi biz kazanıyoruz. Cumhur İttifakı kaybediyor. Heba edilecek bir tane oy yok, feda edilecek bir tane oy yok. Sandığa gitmeyecek bir tane cumhuriyetçi, Atatürkçü, milliyetçi yok. Bu işi 31 Mart günü hep beraber bitireceğiz” dedi.

Özgür Özel, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde partisinin belediye başkan adayı Erdal Beşikçioğlu ve beraberindeki partililerle birlikte halk buluşması gerçekleştirdi. Özel “Ankara’da büyük bir rekor kıracağız. O gece en çok konuşulacak konulardan bir tanesi bu olacak. O rekoru çok sağlam bir takımla kuracağız. O takımın Ankara’daki kaptanının selamını söylüyorum size; Mansur Başkan’ın selamlarını getirdim. Mansur Başkan geldiği günden beri Ankara’da huzur var, Ankara’da güven var, Ankara’da sevgi var, Ankara’da mutluluk var. Birilerinin yaptığı gibi artık ayrımcılık yok, partizanlık yok. Bütün Ankara’yı hep birlikte kucaklamak var” dedi.

“ŞİMDİDEN MÜJDELİYORUM”

Özel “Seçmenin vereceği karara sonuna kadar saygılıyız. Şimdiden kimse seçmenin kararına ipotek koyamaz. Çok büyük bir sürpriz, çok büyük bir başarı, çok büyük bir zafer müjdeliyorum şimdiden size. Elbette tüm ilçelerimiz çok önemli ancak bu seçimde bilhassa önemli bir yer vardı Etimesgut. Biliyoruz ki bu seçimde Etimesgut’u alırsak, bir daha kaybetmeyeceğiz. Aday belirleme sürecinde çok ince eledik” ifadelerini kullandı.

“TÜRK POLİSİNE SEVGİMİZİN İFADESİ”

Özel, Etimesgut’a hem milliyetçi demokratların hem de muhafazakar demokratların da tanıdığı, güvendiği bir aday getirdiklerini belirterek şöyle devam etti:

– Onun bizim tarafımızdan adaylaştırılması kahraman Türk polisine duyduğumuz sevginin de ifadesidir. Yapacağı işlerden iki taraf çok memnun olacak. Bir gençler çok memnun olacak bir de Etimesgutlular başta esnaf mutlu olacak. Erdal Başkan’ın Etimesgut’ta öğrencilere nasıl sahip çıktığını, burayı nasıl bir üniversite kenti yaptığını, nasıl bir kültür sanat kenti yaptığını ve nasıl burayı gençlerin göz bebeği bir yer haline getirdiğini en kısa sürede yaşayacak Eryaman, yaşayacak Etimesgut.

“FEDA EDİLECEK OY YOK”

31 Mart’ın sadece bir yerel seçim olmadığını belirten Özel, şunları söyledi:

– 31 Mart ihmal edilenlerin, yok sayılanların, hor görülenlerin, küçük görülenlerin, ezilenlerin, emeklilerin, emekçilerin, yoksulların, kadınların, gençlerin ve her yaşta umudunu kaybetmeyenlerin, geçen mayıs ayında 14 ve 28 Mayıs’tan sonra başı öne eğilenlerin, boynu bükülenlerin bu genel iktidarı yerelden dengeleyecekleri gündür. Etimesgut’ta artık iktidarı değiştirme noktasındayız.

– Bu sefer bu seçimi biz kazanıyoruz. Cumhur İttifakı kaybediyor. Heba edilecek bir tane oy yok, feda edilecek bir tane oy yok. Sandığa gitmeyecek bir tane cumhuriyetçi, Atatürkçü, milliyetçi yok. Bu işi 31 Mart günü hep beraber bitireceğiz.

“EMEKLİLERİN HAKKI İÇİN KAVGA EDECEĞİM”

Özel, TRT’nin yayın politikasına yönelik eleştirilerini yineledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Özel, “Kavgaya varım; ama senin istediğin kavgayı yapmam. Ben seninle emeklilerin hakkı için kavga edeceğim, çalışanların hakkı için kavga edeceğim, yoksullar için kavga edeceğim ve onların hakkını senden söke söke alacağım. Bunu göreceksin. Tayyip Erdoğan geldiğinde emekli maaşı 1,5 asgari ücretti. Bugün aynı hesap olsa en düşük emekli maaşının 25-26 bin TL olması lazım. 3 Kasım 2002’de en düşük emekli maaşı 8 çeyrek altın alıyordu. Bugün 2,5 çeyrek altın bile alamıyor. Tayyip Erdoğan iktidarı boyunca emeklilerin cebinden ayda 5,5 çeyrek altını çalmıştır” dedi.

“SANATÇI ÖYLE BİR BAŞKAN OLUR Kİ…”

Erdal Beşikçioğlu da şunları söyledi:

– Bana diyorlar ki ‘sanatçıdan belediye başkanı olmaz.’ Yahu arkadaşlar bir kez tiyatroya gitmemiş bir insan, bir sanatçıyı nasıl tanıyacak, nasıl bilecek? Bir sanatçı öyle bir belediye başkanı olur ki. Tüm Türkiye bu örnekle, coşkuyla, bütünlükle katılımcı belediyeciliğin ne olduğunu görür. Ranta yandaş değil, yurttaşıyla yandaş bir belediye için geldik.

– Bunu tüm Türkiye görecek. Benim mega projelerim yok; ama kardeşlerimin kalbine dokunacağım. Kültür, sanat konusunda bir devrim geliyor, devrim. Sosyal haklarımız konusunda bir devrim geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x